Pradinis Dizainas ir ženklodara
Spalva > vardas > prekės ženklas PDF Print E-mail
Autorius: Administrator   

Pokalbis su labiau užsienyje nei Lietuvoje žinomos, eksperimentinių medžiagų dizaino kompanijos "Zidra" įkūrėja Žydrūne Grigonyte.

Kas tos magiškos "Zidra" medžiagos?
Sunku nupasakoti žodžiais. Daugelį žmonių, pamačius šias medžiagas, gali ištikti savotiškas šokas ir dažnam kyla klausimas  "Kaip ši medžiaga nešiojasi?", "Ar ji gali iširti, ištirpti?". O kad šios medžiagos yra patvarios, atsparios šviesai, trinčiai patvirtino atlikti testai ir tyrimai. Gavę visapusišką informaciją, mes galime prognozuoti naujas medžiagos galimybes bei perspektyvas, o pirkėjui šie testai - medžiagos kokybę patvirtinanti garantija.

Daugiau
 
Baltijos jūros įkvėpti PDF Print E-mail
Autorius: Administrator   

Interviu su vienos seniausių ir didžiausių Lietuvos dizaino kompanijų "Klaipėdos dizaino centras" vienu iš įkūrėjų ir vadovų, dizaineriu Vakariu Bernotu.

Kokia buvo KDC pradžia?
Viskas prasidėjo dar nuo Valstybinio dailės instituto (dabar - Vilniaus dailės akademija), į kurią 80-ųjų viduryje įstojo pirmas gausus klaipėdiečių būrys: Martinkus, Mickevičius, broliai Klimai. Pirmasis Dizaino katedros vedėjas ir jos įkūrėjas prof. F.Daukantas net sukūrė klaipėdiečių mitą, jis sakė "Klaipėdiečiai neišlepinti, labiau stengiasi, jie darbštūs ir...tiesiog kitokie". Po kelių metų į VDI įstojau aš ir Kęstučio Mickevičiaus brolis Valdas. Baigę mokslus, visi sugrįžome į Klaipėdą ir Vakarų pakrantėje buvome pirmieji profesionalūs, diplomuoti dizaineriai. Taip prasidėjo mūsų – kaip profesionalų – kelias. O tuomet net terminas "dizainas" dar buvo negirdėtas. 10 metų dirbome "bradžiojo socializmo" sąlygomis Klaipėdos kombinate, kuriame buvo įkurtas atskiras dizaino darbų baras, kuriame mūsų "penketukas" ir darbavosi. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, A.Klimas, V.Mickevičius ir aš beveik pirmieji nulėkėme registruoti savo firmą. Beje, jos gan keista juridinė forma nepakito iki šiol – KDC yra KŪB (Komanditinė ūkinė bendrija), t.y. jos savininkai už kompanijos veiklą atsako savo turtu. Tad, galima teigti, jog mes labai savimi pasitikime :)

Daugiau
 
RIC: "Ne" tai ne atsakymas PDF Print E-mail
Autorius: Administrator   

Interviu, kurio galėjo ir nebūti.

  • JI: RIC kūrybos agentūra, dažnai ir konceptuali.
  • JAI: 15 metų.
  • DARBO VIETA: Vilnius, Švitrigailos g. 11A ir kitos širdžiai mielos vietos: N.Y. bei – dušas, pokerio stalas, motoroleris, dviratis, baras....
  • PIRMENYBĖ: kurti ir įprasminti prekės ženklą ("brand").
  • NUOSTATA: kūrybingumas – tai nuolatinis darbas.
Daugiau
 
Be muzikos, gyvenimas būtų klaida PDF Print E-mail
Autorius: Administrator   

Pokalbis su dizaino studijos "Fonografika", kūrusios didžiausio Lietuvoje tarptautinio šiuolaikinės muzikos festivalio "be2gether" identiteą, kūrybos vadove Inga Pakštaite.

Daugiau
 Apie leidinį

Portfolio pradėtas leisti 2006 m., Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos grafinio dizaino asociacijos ir dizaino studijos "Mata Hari" iniciatyva.

Kontaktai

Redakcija: "Portfolio", P.d. 272, 03102 Vilnius

Spausdintinės versijos platinimas: LPK, A.Vienuolio g. 8, 01104 Vilnius