Pradinis Įvykiai IN CORPORE
Visuma yra daugiau nei dalių suma PDF Print E-mail
Autorius: Administrator   

Pasibaigė pirmasis popieriaus kompanijos "MAP/Antalis" inicijuotas projektas "Procesas 2007". Jo rezultatas – katalogas su geriausiais 2007 m. Lietuvos grafinių dizainerių darbais. Katalogo dizainą ir internetinį svetainę kūrė dizaino kompanija "Idea".

Mintimis apie "Procesą 2007" dalijasi vertinimo komisijos nariai.

Miglė Kručiūtė-Babickienė (MAP/Antalis rinkodaros direktorė, vertinimo komisijos narė): "Norėjome sukurti kažką naujo ir originalaus, albumą, kuris potencialiems klientams leistų vienoje vietoje susipažinti su geriausiais lietuviško grafinio dizaino pavyzdžiais, o dizaineriai vienoje vietoje galėtų parodyti, ką jie sukūrė geriausio. Kasdien matome gražių ir efektingų darbų, bet niekada nebuvo juos apjungiančio leidinio. Šis katalogas leidžia pamatyti bendrą šiuolaikinio Lietuvos grafinio dizaino veidą, stillių, jo tendencijas. Vienintelė šio projekto sąlyga buvo ta, kad siunčiami darbai būtų užsakyti realių užsakovų ir būti įgyvendinti. Vėliau autoritetinga komisija išrinko tuos, kurie jų nuomone buvo vertingiausi. Ką galėčiau pasakyti apie stiliaus tendencijas? Pastebiu, kad Lietuvos dizainerių užakovų poreikiai sumažėjo – tarkim dar neseniai kompanijų metinių ataskaitų dizainui ir popieriui buvo skiriamas išskirtinis dėmesys. Dabar gi ima viršų santūrumas ir kuklumas, tam skiriami mažesni biudžetai. Drįsčiau teigti, kad perdėtas taupumas gali turėti neigiamos įtakos kompanijų įvaizdžiui."

Darius Juodka (MAP/Antalis technikos konsultantas, vertinimo komisijos narys): "Jauni lietuvių dizaineriai yra pakankamai kūribingi, tačiau galutinis idėjų "filtras" visgi yra užsakovas. Daug ką lemia projektų biudžetas, tad neišvengiamu dizainerio darbu tampa optimaliausio sprendimo, tenkinančio kliento (ir vartotojo) lūkesčius suradimas. Norėčiau dizaineriams palinkėti turtingų, didelės erudicijos užsakovų, kurie leistų dizaineriams įgyvendinti pačias originaliausias idėjas."

Audrius Klimas (Vilniaus dailės akademijos Dizaino katedros profesorius, vertinimo komisijos narys): "Procesas 2007 išties labai įdomus ir sėkmingas projektas, kuris sudomino Lietuvos grafinio dizaino bendruomenę, jam buvo atsiųsta pakankamai daug darbų. Tikiuosi, kad atrinkti darbai šiame reprezentaciniame kataloge atrodys dar geriau – nes daug kas priklauso ir nuo popieriaus bei spaudos kokybės, tai dizainui sukuria pridėtinės vertės. Kataloge yra ne vienas tikrai išskirtinės kokybės darbas, kuris galėtų papuošti daugelį dizaino katalogų pasaulyje. Iš kitos pusės, geras dizainas nebūtinai turi blizgėti. Jis turi atspindėti tam tikrą idėją, tam tikras vertybes – tai neišvengiamai susiję su ženklodara ("brandingu"). Grafinis dizainas – labai galingas pardavimus skatinantis instrumentas. Apskritai, vertinant atsiųstus darbus, galima įžvelgti kuo šiandien lietuviškas dizainas gyvena, kokias problemas sprendžia. Ne paslaptis, kad dizaino stilių Lietuvoje dažnai formuoja užsakovai, kurie turi savo viziją apie dizaino grožį ir jo funkcionalumą. Vieni užsakovai dizaineriams suteikia daugiau laisvės, kiti – mažiau. Projektų, kurie labai gerai atspindi vien tik dizainerio asmenybę, yra išties nedaug. Tačiau dizainas jau tokia specialybė, kur problemos diktuoja sprendimus, o ne atvirkščiai. Šio katalogo pasirodymas tikrai džiugina, nes leidinių, apjungiančių Lietuvos dizainerių darbus, Lietuvoje praktiškai nėra. Todėl ši iniciatyva išties sveikintina."

Marius Kasperavičius ("Design Hotel" kūrybos vadovas, vertinimo komisijos narys): "Procese nėra išankstnių nuostatų, kad vystymasis galimas tik viena kryptimi. Norėčiau ateityje kataloge pamatyti (jei šis projektas bus vystomas ir toliau) įvairesnius dizaino Lietuvoje "procesus", t.y. matyti daugiau dizaino daugialypiškumo. Dizainas, kaip ir sąvoka "procesas", yra nuolatinis vystymasis ir tobulėjimas. Įvertinti rezultatus reikia laiko – tik praėjus tam tikram laiko tarpui ir atsigręžus atgal bus galima pasakyti, ko esame (ar buvome) verti."

 

Portfolio 2017

Portfolio 2016

Informacija


Procesas 2007Apie leidinį

Portfolio pradėtas leisti 2006 m., Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos grafinio dizaino asociacijos ir dizaino studijos "Mata Hari" iniciatyva.

Kontaktai

Redakcija: "Portfolio", P.d. 272, 03102 Vilnius

Spausdintinės versijos platinimas: LPK, A.Vienuolio g. 8, 01104 Vilnius